Бараме преведувач/и за Џумла на Македонски.
Не е потребно врвно познавање, доволно е добра волја и мерак за работење со систем за правење веб сајтови.

Работата е волонтерска како што и самата Џумла е бесплатна. Придобивките за преведувачот се запознавање со системот и многу поголема ефикасност при изработка на веб сајтови.

Заинтересираните може да пишат на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.